KURUMSAL
![Anaokulu Öğrencilerimiz Zeytin Topladı.](https://www.ozgekoleji.k12.tr/imgs/950x534x2/whatsapp-image-2020-11-03-at-19-36-21.jpeg)
İlyada Destanı’nda Ege kıyılarında gezen Homeros, bir zeytin ağacının gölgesinde dinlenirken ağaç ona şöyle der: “Herkese aidim ve kimseye ait değilim, siz gelmeden önce de buradaydım, siz gittikten sonra da burada olacağım.” Bu nedenle zeytin ağacı ölümsüz ağaç olarak anılır. Zeytin ağacının bu şekilde anılmasının bir diğer nedeni yüzyıllar boyunca yaşıyor olmasıdır.
Biz olsak da olmasak da onların onların döngüsü devam ediyor. Ama biz varsak ve onlara iyi bakıp gelecek nesillere aktarırsak hem bizler hem de bu kadim ağaç daha da şifalanır ve hayat bulur.
Bu sebeple zeytinlerimizin henüz yeşilden mora dönmeye başladığı dönemde, anaokulu öğrencilerimizle okulumuzun bahçesinden zeytin topladık. Topladığımız zeytinlerden yöremize özgü bir zeytin çeşidi olan “çekişte” ürettik.
“Doğadaki çocuk, soyu tehlike altında olan bir türdür.” Bunun önüne geçmek, farkındalık oluşturmak ve bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için doğa etkinliklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.