KURUMSAL
![ANADOLU LİSESİNDE YAPAY ZEKA ÇALIŞMALARI BAŞLADI.](https://www.ozgekoleji.k12.tr/imgs/950x534x2/86464312_1346199538885442_1648174243638149120_o.jpg)
Özge Koleji olarak akademik başarının yanı sıra farklı alanlarda yaptığımız çalışmalar ile eğitim öğretim sürecimizi bir çok alanda başarılı bir şekilde sürdürmeye devam ediyoruz. Dijitalleşen dünyada öğrencilerimizin kendilerini varedebilmeleri ve tasarımcı bireyler olarak gelecekte kimlik edinmeleri için yıllardan beri bilimsel çalışmalar ışığında hazırladığımız, güncel teknoloji eğitimi programını uyguluyoruz. Anaokulu ve ilkokulun ilk kademelerinde "Unpluggeg Kodlama (Fişsiz Kodlama)" ile başladığımız teknoloji serüveni, ilkokulun üst kademelerinde ve ortaokullarda programlamaya giriş, görsel programlama, robotik kodlama, temel elektronik, üç boyutlu modelleme ve web 2.0 araçlarıyla probleme yönelik ürün tasarımı süreçleriyle devam etmektedir. Anadolu lisemizde ise yapay zeka algoritmaları ve üst düzey programlama eğitimine başladık. Hızla gelişen teknolojiler ile değişen insan ihtiyaçlarına yönelik akıllı sistemlerin ve otonom araçların algoritmik yapısını keşfe çıktığımız bu yolda ilerideki meslek hayatlarında etkili olacak teknolojik donanımı öğrencilerimizin içselleştirerek hayatlarına entegre etmelerini amaçlıyoruz.